Het was weer een groot Waterpolo feest bij de Duinkikkers.

Op zaterdag 28 februari werd al weer voor de 11e keer het Soester Schoolwaterpolo georganiseerd door SZV de Duinkikkers. Dit jaar deden er maar liefst 27 teams mee. Samen vertegenwoordigen ze 8 basisscholen uit Soest. Het aantal teams was vergelijkbaar met eerdere jaren. De scholen konden zich inschrijven met groep 3/4, 5/6 en groep 7/8. Iedere groep kon zo op zijn eigen niveau kennis maken met Waterpolo.

Teams met of zonder ervaren waterpoloërs alles was aanwezig. Met het belangrijkste doel, een middag vol Waterpolo plezier. Vanaf minuut 1 was het enthousiasme  voelbaar en werd er fanatiek gestreden. Het plezier was overal merkbaar. Dat alles onder toeziend oog van de vele supporters op de tribune.

Na een poulefase waarin alle deelnemende teams 2 wedstrijden speelden volgde een 2e poulefase. Hierin streden alle nummer 1, 2 en 3 van de vorige poulefase tegenover elkaar. Dit werden spannende wedstrijden, waarin werd gestreden tot de laatste seconden.

Tussen de wedstrijden door konden de deelnemers een gezonde snack, een snoepkikker of wat drinken pakken, wat mede mogelijk werd gemaakt door de Hoogvliet uit Soest.

Er werden in totaal 54 wedstrijden gespeeld, verdeeld over 3 velden. In totaal kon er maar liefst 295x gejuicht worden voor een doelpunt.

Uiteraard was er voor alle 168 deelnemers na afloop een mooi aandenken in de vorm van een vaantje met daarop het tijdelijke logo van de Duinkikkers die dit jaar 75 jaar bestaat.

Ondanks dat eigenlijk iedereen een winnaar was, waren er uiteindelijk toch een paar teams die met de felbegeerde bekers of een uurtje bowlen bij  Bowling Overhees vandoor gingen

Groep 3/4

  • De insingerschool – De Kikkers
  • De Bron 1
  • De Wegwijzer/ De Achtbaan/ De Driesprong
  • De Insingerschool – de Waterratten

Groep 5/6

  • Da Costaschool 2
  • De Wegwijzer
  • De Bron
  • De Werveling

Groep 7/8

  • De Costagroep 7/8
  • De Driesprong
  • Werveling groep 8
  • Insingerschool – Zwaardvissen

Wij danken alle deelnemers en de coaches voor deze mooie waterpolo middag. Een ding is zeker: Waterpolo leeft bij de scholieren in Soest. De middag kon uiteraard niet georganiseerd worden zonder onze vele vrijwilligers zowel in het water als op de kant.

Lees ook…